Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського кобзаря Олександра Маркевича

Цього дня у 1978 році помер український кобзар Олександр Андрійович Маркевич.
У роки першої світової війни Олександр Маркевич був тяжко поранений (1915), внаслідок чого втратив зір. Повернувшись з війни, вивчився грі на кобзі; почав ходити по селах України – грав, співав, збирав пісні для свого репертуару.
Важливою подією у житті О. Маркевича стала участь в роботі першої Республіканської наради кобзарів і лірників України, що була скликана Інститутом українського фольклору Академії наук УРСР у 1939 р. Тут він познайомився з багатьма своїми сучасниками –відомими кобзарями України. Того самого року був утворений кобзарський ансамбль, який об’їхав багато міст і сіл України, пропагуючи українські народні думи і пісні. О. Маркевич виступав у складі цього ансамблю.
У 1951 р. О. Маркевич перейшов до Київської капели кобзарів при клубі Українського товариства сліпих (УТОС). Він був одним із засновників кобзарського об’єднання при музично-хоровому товаристві (1969). Брав участь у багатьох концертах в Києві, Москві, а також урочистостях, присвячених видатним подіям та народним співцям України — О. Вересаю, Ф. Кушнерику, П. Носачу, Є. Мовчану.
З кобзарем П. Носачем, своїм другом і учнем багато мандрував селами України (Таращанський, Рокитнянський та Володимирський райони на Київщині).
У його репертуарі: дума «Про трьох братів самарських», історичні пісні: «Про Морозенка», «Кармалюк», «Байда», «Бондарівна», «Про сотника Харка», «Про Супруна». Виконував пісні і на слова Т. Шевченка: «Думи мої, думи», «Тече вода в синє море», «Тополя», «Перебендя». До багатьох віршів Т. Шевченка складав власні мелодії. Виконував твори літературного походження: пісні на слова С. Руданського «Чорний комір», Л. Глібова «Горлиця й Горобець» та ін.
 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9