Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського художника, письменника та мистецтвознавця в еміграції Олексія Грищенка

Цього дня у 1977 році помер український художник, письменник, мистецтвознавець в еміграції Олексій (Олекса) Васильович Грищенко.
Олексій Грищенко навчався в Київському, Московському університетах, московській Мистецькій школі К.Юона. Він був учнем знаменитого київського пейзажиста С. Святославського.
О. Грищенко працював у Києві(1906–1908), Москві (1909–1910), Франції (з 1922). Саме у Парижі за ним закріпилася слава художника з світовим ім'ям. Паризька богема знала його під прізвиськом «український розбійник», хоча тоді він покинув свою країну вже назавжди. У Парижі він змінив свій кубістський стиль на динамічніший експресіонізм.
Першим звернув увагу на творчість О.Грищенка у Франції Фернан Леже. З 1931 року –український художник став членом Осіннього салону в столиці Франції. Виставлявся в Мадриді, Стокгольмі, Ґетеборзі, Страсбурзі, Москві тощо.
Після смерті О. Грищенка у французькому місті Венс, його роботи було перевезено до Нью-Йорка, де вони зберігалися в Українському інституті Америки. Картини О. Грищенка знаходяться також у музеях і приватних колекціях Львова, Парижа, Страсбурґа, Брюсселя, Осло, Стокгольма, Москви, Мадрида, Монреаля, Бостона, Філадельфії, Балтимора тощо.
У 2004 році унікальну колекцію полотен Олексія Грищенка згідно з його заповітом було повернуто до України і передано в Національний художній музей у Києві  (67 картин і архів художника). Згідно з експертними оцінкам, вартість творів перевищує 700 тисяч доларів США. Робота щодо їхнього повернення в Україну тривала 12 років.
О. Грищенко є також автором мистецтвознавчих досліджень «Про зв'язки руського живопису з Візантією та Заходом» (1913, «Руська ікона як мистецтво живопису» (1917), книг спогадів «Україна моїх блакитних днів», «Два роки в Константинополі», «Мої зустрічі з французькими митцями», «Роки бурі і натиску».

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9