Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського художника, графіка та сценографа в еміграції Євгена Агафонова

Цього дня у 1955 році помер один з найвизначніших представників українського модерну, живописець, ілюстратор і сценограф в еміграції Євген Андрійович Агафонов.
Євген Агафонов закінчив Петербурзьку академію мистецтв, де навчався у П. Ковалевського та Ф. Рубо. У 1907 році він отримав звання художника і золоту медаль. Під час революції 1905 року митець ілюстрував харківські сатиричні журнали «Штик», «Меч», «Злий дух» і т. д.  З 1906 року брав участь у виставках Спілки харківських художників. Є. Агафонов виконав ілюстрації до творів М. Гоголя. У 1908 році брав активну участь у підготовці виставки «Ланка», організованої у Києві Д. Бурлюком, О. Екстер і М. Ларіоновим. У 1909 році влаштував у Харкові новаторську виставку «Блакитна лілія» і заснував експериментальний театр «Блакитне око», для якого оформив ряд постановок, в тому числі «Незнайомку» О. Блока, пізніше показану у Петербурзі. У 1911 р. художник організував абстракціоністське об'єднання «Кольцо», яке провело три виставки за участю представників групи «Бубновий валет» (1911, 1912, 1914). У 1913 році брав участь у виставках «Бубнового валета» в Москві та Петербурзі. Виступав в якості художнього критика. На початку 1920-х Євген Агафонов емігрував до США. Там займався станковим живописом, графікою та оформленням реклами. Брав участь у виставці Спілки незалежних художників (1929) та груповій виставці в галереї French (1931) в Нью-Йорку, провів персональні виставки в Нью-Йорку і штаті Коннектикут. Художник є автором портретів, натюрмортів, жанрових сцен і декоративних панно. Багато робіт, що знаходилися в Харківському художньому музеї, були знищені під час війни, збереглися лише окремі малюнки і театральні ескізи.
 

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9