Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського хорового диригента та композитора Анатолія Пашкевича

Цього дня у 2005 році помер український хоровий диригент, композитор, Народний артист України (1985) Анатолій Максимович Пашкевич.
Ще у 12-річному віці Анатолій Пашкевич на власні вірші написав пісню «Ой цвіте, цвіте біла вишенька». Це й стало початком його творчості. Після школи він працював у тамтешньому районному Будинку культури, потім у Житомирській обласній філармонії.
У 1965 році він  перебрався у Черкаси, ставши диригентом, а потім (1967–1973) і художнім керівником Черкаського державного заслуженого українського народного хору. З 1978 року – художній керівник Волинського народного хору. 1985 року отримав звання Народного артиста України. Його пісні «Степом, степом», «Синові» та «Мамина вишня» стали справжньою класикою, а сам композитор був удостоєний звання народного артиста та ордена «За заслуги» III ступеня.
Найкращими творами Анатолія Пашкевича (музика) є «Мамина вишня», «А мати ходить на курган», «Батькове серце», «Гуси летіли», «Хата моя, біла хата», «Пісня про Волинь», «Любисток», «Ой ти, ніченько» (Д.Луценко), «Степом, степом» (М.Негода), «Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу» (В.Симоненко).
 

 

Дата і час

22 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9