Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського громадського діяча та етнографа Андрія Маркевича

24 березня 1907 року помер український громадський діяч, етнограф, правник, філантроп і музикант Андрій Миколайович Маркевич.

Працював юристом у Петербурзі (головою Петербурзької судової палати), статським радником, статс-секретарем імператора, кавалером ряду імператорських орденів, сенатором.

Його зусиллями засновано музичне товариство в Петербурзі, основною метою якого було поширення музичної освіти в Росії.

А. Маркевич був помічником президента Імператорського філантропічного товариства і віце-президентом Російського музичного товариства. За його ініціативою було створено 20 відділень товариства. Зокрема, в Харкові, Києві, Одесі та музичні школи при них.

Разом із Антоном Рубінштейном був засновником Петербурзької консерваторії.

Завдяки клопотанням А. Маркевича 1866 року було затверджено «Статут музичних училищ», а консерваторії визнано першорядними навчальними закладами.

Крім того, Андрій Маркович був блискучим віолончелістом і першим у Росії власником віолончелі Страдіварі, учасником благодійних концертів за участю Антона Рубінштейна, Миколи Римського-Корсакова, Анатолія Лядова, Олександра Глазунова, Мілія Балакірєва, Модеста Мусоргського.

У 1858 році познайомився у Москві з Тарасом Шевченком, згодом листувався з поетом. Із 1898 року очолював Товариство ім. Т. Шевченка у Петербурзі і всіляко сприяв поверненню рукописів Т. Шевченка з архіву III відділення до Музею українських старожитностей в Чернігові. Згодом домігся дозволу на перше в Російській імперії повне видання творів поета («Кобзар», видання Василя Доманицького, 1907).

Автор збірки українських народних пісень, покладених на ноти («Народные украинские напевы, положенные на фортепиано», 1860).

А. Маркевич був головою Шевченківського товариства допомоги знедоленим уродженцям Південноі Росії, які навчалися в Петербурзі, а також заступником голови Імператорського філантропічного товариства.

 

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9