Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського фольклориста, хорового диригента, композитора Порфирія Демуцького

Цього дня у 1927 році помер український фольклорист, хоровий диригент, композитор Порфирій Данилович Демуцький. 
Музичну освіту Порфирій Демуцький здобув у Київській духовній семінарії у 1876–1882 роках. Юнаком співав у Миколи Лисенка, з яким мав тісні творчі зв'язки. Після закінчення медичного факультету Київського університету в 1889 році, працював лікарем в селі Охматові на Київщині. П. Д. Демуцький збирав і обробляв народні пісні; організував народний хор. В репертуарі хору були українські народні багатоголосі пісні, які виконувались в народному стилі.
З1921 року він працював у Етнографічній комісії УАН, був професором Музично-драматичного інституту імені М. В. Лисенка. Композитор підтримував творчі зв'язки з професійними (капела «Думка») й самодіяльними хоровими колективами, активно пропагував українську народну пісню.
Порфирій Данилович Демуцький є автором вокальних творів («Дума про Федора Безрідного», «Заповіт» та інших на тексти Тараса Шевченка). Найважливіші збірки: «Народні українські пісні на Київщині» (1905); «Українські народні пісні» (1951); «Ліра і її мотив» (1954); «Українські народні пісні. Багатоголосся» (1954).
 

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9