Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського філолога та літературознавця Михайлини Коцюбинської

Цього дня у 2011 році померла український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників, племінниця класика української літератури Михайла Коцюбинського Михайлина Хомівна Коцюбинська.
Михайлина Коцюбинська закінчила філологічний факультет Київського університету ім. Т.Шевченка (1949 – 1954) за фахом «українська мова і література», там же – аспірантуру. Під керівництвом акад. О.Білецького захистила кандидатську дисертацію «Поетика Шевченка і український романтизм».
М. Коцюбинська займалась дослідженням мови художніх творів, поетики Т. Шевченка, художньої індивідуальності М.Коцюбинського, специфіки образного мислення і його еволюції в українській літературі.
Вона є авторкою статей, есеїв, спогадів, критично-мемуарних розвідок про В. Стуса, І. Світличного, З. Ґеник-Березовську, П. Тичину, Є. Сверстюка, Н. Суровцеву, Б. Антоненка-Давидовича. Володіючи особливою інтуїцією, відчула всезростаючий інтерес до художньої документалістики як до самостійного мистецького явища і всебічно проаналізувала цей специфічний вид словесної творчості. Ретельно вивчала спогади, щоденники, епістолярії письменників. Опублікувала листи В. Стуса, Олександра Олеся, Олега Ольжича, В. Стефаника, В. Вовк.
Своїми духовними наставниками вважала перекладача Григорія Кочура та письменника генерації Розстріляного відродження Бориса Антоненка-Давидовича. Винятковий уплив справили на неї Євген Сверстюк, Іван Світличний, Юрій Бадзьо та інші шістдесятники, об’єднані в Клубі Творчої Молоді. Дружила з Аллою Горською, Оленою Апанович, Ліною Костенко, Зіновією Геник-Березовською з Праги.
Михайлина Коцюбинська була також активним учасником руху шістдесятників – нон-конформістької групи української інтелігенції, яка в несиловий спосіб чинила опір радянській окупації.
 

 

 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9