Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського археолога і спелеолога Олександра Авагяна

Цього дня 1988 року помер український археолог і спелеолог, співзасновник української спелеоархеології (скелеїстики), автор першої наукової систематизації давньоукраїнських печерних споруд Олександр Беніамінович Авагян.

1981 року закінчив історичний факультет Київського педагогічного інституту.

1981–1984 рр.  – працював в Архітектурно-археологічному загоні Інституту археології АН УРСР.

1985–1988 рр. – працював археологом в Українському спеціалізованому науково-реставраційному проектному інституті.

Науковець був ініціатором та керівником археологічних досліджень Лаврських і Звіринецьких печер, підземних споруд Кирилівської церкви (всі – Київ), Мовчанського монастиря (Сумська область), Острозького замку (Рівненська область), Лівадійського палацу (Ялта).

Проводив розкопки на Подолі в Києві, у Старокостянтинові Хмельницької області, Тульчині Вінницької області, Святогородському монастирі на Волині, у Бахчисараї в ханському палаці, у Феодосії, Луцьку, Кам’янці-Подільському тощо.

Олександр Авагян першим дослідив Меджибізьку фортецю. Постійно ор­ганізував експедиції для дослідження печер «Озерна» та «Оптимістична» біля села Кривче Борщівського району Тернопільської області, в результаті чого було виявлено, що вони – одні з найбільших у світі.

Пам'яті О. Авагяна названо грот у печері «Голубі озера» та присвячено щорічний всеукраїнський фестиваль авторської пісні «Чумацький шлях».

 

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9