Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського актора театру і кіно Богдана Ступки

22 липня 2012 року помер Богдан Сильвестрович Ступка — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії 1993 року (за головну роль у виставі «Тев'є-Тевель» за Шолом-Алейхемом), Народний артист УРСР (1980), Народний артист СРСР (1991), Герой України (2011).

Загалом у Б. Ступки — понад 100 ролей у кіно та більш ніж 50 на сцені. Працював із такими відомими кінорежисерами, як Юрій Іллєнко, Кіра Муратова, Отар Іоселіані, Кшиштоф Зануссі, Єжи Гофман, Режис Варньє, Сергій Бондарчук, Володимир Бортко, Павло Чухрай, Дмитро Месхієв. У кіно Богдан Сильвестрович вперше випробував свої сили у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971). Б. Ступка тоді зіграв Ореста Дзвонаря, на цю роль претендував і І. Миколайчук. Але оскільки стрічка була на заборонену в радянські часи тему — боротьбу загонів УПА, то влада не хотіла, аби вояком повстанської армії був Іван Миколайчук. Тож затвердили Б. Ступку, за яким після театральної ролі Річарда III закріпився негативний імідж, але його трактування образу виявилося настільки вдалим, що роль Ореста (воїна УПА, в якого закохалася головна героїня, красуня Дана (Лариса Кадочникова), і досі одна з найкращих у списку актора. У його послужному списку — ряд історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький («Чорна рада») та Іван Мазепа («Молитва за гетьмана Мазепу»), Чингісхан («Таємниця Чингісхана»), Богдан Хмельницький («Вогнем і мечем»), Олександр Керенський («Червоні дзвони»), Борис Годунов («Кремлівські таємниці»), Остап Вишня («Із житія Остапа Вишні»). У 2006 році на екрани вийшла російська стрічка «Заєць над безоднею» Тиграна Кеосаяна, де Б. Ступка зіграв генсека Бежнєва (Брежнєва без літери «р»). Він знявся також у Романа Качанова в комедійному детективі «Взяти Тарантіну» (тут його партнеркою по фільму була Людмила Ґурченко). У 2007 році знявся у фільмі режисера Володимира Бортка «Тарас Бульба» (прем'єра фільму відбулася у 2009 році), де виконав головну роль.

Ролі у театрі:

 У театрі імені Франка зіграв у таких виставах:

- «Украдене щастя» Івана Франко (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Микола Задорожній;

- «Дядя Ваня» Антона Чехова (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Войницький;

- «Король Лір» Вільяма Шекспіра — Король Лір;

- «Лев і Левиця» Ірени Коваль (режисер-постановник — Станіслав Мойсеєв) — Лев Толстой;

-  «Кар'єра Артура Уі, якої могло і не бути» — Артуро Уі;

- «Сни за Кобзарем» — Поет;

- «Цар Едіп» Софокла. Режисер: Роберт Стуруа — Цар Едик;

- «Істерія» — Зигмунд Фройд;

- «Тев'є-Тевель» (за п'єсою Григорія Горіна, написаною за мотивами творів Шолом Алейхема; режисери-постановники — Сергій Данченко, Дмитро Чирипюк) - Тев'є.

- «Легенда про Фауста» (режисер-постановник — Андрій Приходько) — старий Фауст, Мефістофель.

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9