Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті шотландського поета Роберта Бернса

Цього дня у 1796 році помер шотландський поет та фольклорист Роберт Бернс.
Роберт Бернс є одним з найвідоміших шотландців в історії. Його портрет прикрашає шотландські банкноти і британські поштові марки, а день його народження – 25 січня – є національним святом. Традиційно цей день відзначається поетичними читаннями під загальною назвою «Бернсівські вечори» або «Бернсівські вечері» (Burns Night або Burns Supper), які проводяться далеко за межами Шотландії.Дитинство Р. Бернса пройшло на фермі його батька. Він ще в дитинстві прочитав  вибрані томи В. Шекспіра, Дж. Мільтона, Дж. Свіфта, А. Поупа та інші книжки, що міг знайти вдома. Завдяки вчителю, якого найняв його батько, Р. Бернс опанував літературну англійську мову досконало, відмінно розбирався в англійській поезії. У той же часвін долучається до мови шотландських балад.
Для своїх власних віршів, які Роберт Бернс почав писати тоді ж, навчаючись у школі, поет вибрав шотландську, бо вважав її більш образною і музичною мовою. При цьому неабиякий вплив на його вибір справило знайомство з творчістю Роберта Фергюссона. Незважаючи на те, що поет почав писати дуже рано і рано став популярним, його першу збірку було надруковано, коли йому виповнилося 27 років. Книга «Poems, Chiefly in the Scottish Dialect» (вірші переважно на шотландському діалекті) надійшла у продаж 1 серпня 1786 року, і тираж моментально був розкуплений. Це видання принесло Р. Бернсу славу і суспільне визнання.

 

 

Дата і час

20 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9