Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті російського поета та письменника Івана Буніна

Цього дня у 1953 році помер російський поет, письменник, почесний академік Петербурзької Академії наук, лауреат Нобелівської премії з літератури Іван Олексійович Бунін. Найвідомішими творами письменника вважаються «Суходол», «Село», «Пан із Сан-Франциско», «Легке дихання».
У Росію рід Буніних  переселився з України (тоді у складі Польщі) у XV столітті. Сам письменник дослідив, що його рід походить з Волині. В Україну письменник потрапив у юнацькі роки. Подовгу жив у Харкові (1887 – 1889), Полтаві (1890 – 1894), Одесі (1898 –1901 та 1918 – 1920), бував у Києві.
Вплив українського фольклору відчувається в його оповіданнях «На край світу» та «Лірник Родіон», а також у багатьох віршах. У нарисі «На «Чайці», а особливо в романі «Життя Арсеньєва» Україна присутня як місце на землі, де письменник знайшов гармонію між вічністю й красою.
1891 року Бунін надрукував статтю «Пам'яті Т. Г. Шевченка». Йому належать переклади Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б. Грінченка і оповідання О. Стороженка «Вуси».
І.Бунін контактував з українськими письменниками-сучасниками М.Коцюбинським, Б.Грінченком, І.Франком, визнаним перекладачем і редактором «Кобзаря» І.А.Белоусовим, етнографом В. Гнатюком.
Твори Буніна перекладали українською П. Тичина, М. Рильський, М. Зеров, А. Казка, В. Щурат, Л. Смілянський, О. Ільченко, І. Вирган. Українську тему в доробку І. Буніна досліджували І. Д. Бажинов та В. Базилевський, а Г. Зленко присвятив перебуванню І. Буніна в Україні своє оповідання «Вогонь зблизька».

 

 

Дата і час

15 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9