Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті польського художника Яна Матейка

Цього дня у 1893 році помер польський художник, майстер визначних живописних полотен на історико-патріотичні сюжети Ян Матейко.
Наскрізною темою життя й творчості Яна Матейка була тема патріотизму. Художник раз у раз писав перемоги, аби підняти дух сучасників («Перемога в Грюнвальдській баталії», «Перемога Яна ІІІ Собеського над турками під Віднем», «Король Стефан Баторій приймає ключі під Псковом»).
Творчий доробок Я. Матейка містить два олійних твори з історії України – «Вернигора» та «Богдан Хмельницький з Тугай-беєм під Львовом».
Але крім того Я. Матейко кілька років працював над різноманітними ескізами до цих картин. На початку 70-х років ХІХ ст. він створює настінне зображення у Підгорецькому замку – «Хмельницький в Корсуні», у 1870 р. –  «Легенда про Вернигору», 1874 року був написаний олійний портрет «Гетьман Остафій Дашкевич», 1875 р. –  ескізи до «Вернигори», 1877 року на сторінках часопису «Клоси» був надрукований древоритний портрет Богдана Хмельницького його роботи.

 

 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9