Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті німецького композитора Ріхарда Вагнера

Цього дня у 1883 році помер німецький композитор, диригент, теоретик музики, письменник-публіцист Вільгельм Ріхард Ваґнер.
В. Р. Вагнер відомий насамперед завдяки своїм операм, або «музичним драмам», як пізніше він сам почав їх називати. Композитор належав до Вемарської школи.
Творчість композитора мала значний вплив на європейську культуру рубежу століть, особливо модернізм. З другого боку, містицизм й антисемітизм Р. Вагнера вплинули на німецький націоналізм початку XX століття, в тому числі на націонал-соціалізм, який оточив його творчість культом, що викликало значну «антивагнерівську» реакцію після краху гітлерівського режиму.
В. Р. Вагнер в 1828 році почав навчатися музиці у кантора церкви Святого Томи Теодора Вайнліга, а в 1831 р. музичне навчання розпочав в університеті Лейпцига. У 1833–1842 рр. вів неспокійне життя, часто у великій скруті в Вюрцбургу, де працював театральним хормейстером у Магдебурзі, потім в Кенігсберзі і Ризі, де він був диригентом музичних театрів. Згодом у Норвегії, Лондоні і Парижі, де він написав увертюру «Фауст» і оперу «Летючий голландець». У 1842 році тріумфальна прем'єра опери «Рієнці, останній з тирибунів» у Дрездені заклала фундамент його слави. Роком пізніше він став королівським саксонським Хофкапельмейстером.
У 1849 році Ріхард Вагнер брав участь в Дрезденському травневому повстанні і після поразки переїхав у Цюріх, де він написав лібрето тетралогії «Перстень Нібелунгів», музику її перших двох частин («Золото Рейну» і «Валькірія») й оперу «Трістан та Ізольда».
У 1864 р. В.Р. Вагнер, досягнувши прихильності баварського короля Людвіга II, який фінансово  підтримував його, переїхав до Мюнхена, де написав комічну оперу «Нюрнберзькі майстерзінгери» і дві останні частини «Персня Нібелунгів»:«Зігфріди» і «Смерть богів». У 1872 році в Байрейті відбулося укладання фундаментного каменя для Будинку фестивалів, який відкрився в 1876 р., де й відбулася прем'єра тетралогії «Перстень Нібелунгів» 13-17 серпня 1876 року.
У 1882 році в Байройті була поставлена опера-містерія «Парсіфаль». У тому ж році Вільгельм Ріхард Ваґнер виїхав за станом здоров'я до Венеції, де через рік помер від серцевого нападу.

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9