Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті Миколи Бажана

Цього дня у 1983 році помер український письменник,  поет, громадський діяч, перекладач Микола Платонович Бажан.
На творчість М. Бажана вплинули М.Семенко, Л.Курбас, а пізніше Олександр Довженко, з яким письменник познайомився, працюючи у ВУФКУ. Він був одним із перших відкривачів і захоплених пропагандистів кіномистецтва О. Довженка.
1946 року Микола Бажан виступив з промовою на засіданні Організації Об’єднаних Націй, вимагаючи видати радянську повоєнну еміграцію СРСР. М. Бажан був головним редактором Української Радянської Енциклопедії.
Окрім літературної діяльності М. Бажан відомий також як перекладач. Він переклав твори О. Пушкіна, В. Маяковського, М. Тихонова, О. Суркова, П. Антокольського, з білоруської – Янки Купали, Максима Танка. Взірцем вважаються переклади М. Бажана поем класиків грузинської літератури Шоти Руставелі «Витязь у тигровій шкурі» і узбецької – Алішера Навої «Фархад і Ширін».

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9