Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті італійського композитора, скрипаля і органіста Джованні Баттісти Перголезі

Цього дня у 1736 році помер італійський композитор, скрипаль і органіст Джованні Баттіста Перголезі. Дж. Б. Перголезі є одним із найперших творців комічної опери.
З перших кроків композитор зарекомендував себе як яскравий автор, схильний до експериментів і новацій. Найвдалішою його оперою вважається написана у 1733 році «Служниця-пані», що швидко завоювала популярність. Представлена 1752 року в Парижі, опера викликала запеклі суперечки між прихильниками традиційної французької опери  і шанувальниками нової італійської комічної опери, що тривали протягом кількох років.
Поряд зі світською, Дж. Б. Перголезі активно складав і духовну музику. Найвідомішим духовним твором композитора вважається кантата Stabat Mater, написана незадовго до смерті в якості «дублера» аналогічного маловідомого нині твору Алессандро Скарлатті, що виконувався в неаполітанських храмах кожну страстну п'ятницю.
Джованні Баттіста Перголезі також створив ряд великих інструментальних робіт, включаючи скрипкову сонату і скрипковий концерт.

 

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9