Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті іспанського художника Сальвадора Далі

Цього дня у 1989 році помер іспанський живописець, графік, скульптор, режисер, письменник, один з найвідоміших представників сюрреалізму Сальвадора Далі.
Перебуваючи під впливом футуризму, у 1924 році у біографії С. Далі відбувся перехід до напрямку італійського художника де Кіріко. До 1929 році Сальвадор Далі став лідером у сюрреалізмі.
У 1940 році художник залишив зайняту нацистами Францію та емігрував до США.
Геній С. Далі був, звичайно, дуже талановитим, різнобічним художником, чудовим креслярем. Його винахідливість, широка уява справила великий впливна культуру. Тим не менш, меркантилізм, заохочення шахрайства по всьому світу, фальшиві печатки С. Далі призвели до того, що його прозвали шарлатаном.
Існує два музеї повністю присвячені роботам художника. Це музей Сальвадора Далі в Санкт-Петербурзі штату Флорида, театр-музей Сальвадора Далі в Фігуерес, Іспанія. Серед найвідоміших полотен Сальвадора Далі виділяється «Сталість пам'яті» з незвичайно танучими, розпливачимися годинниками. До інших відомих робіт в біографії Сальвадора Далі відносять: «Плоть на каменях», «Метаморфози нарциса», «Сон, викликаний польотом бджоли навколо граната за секунду до пробудження» та багато інших.
Працював над фільмами: «Андалузький пес», «Золотий вік», «Заворожений». Автор книг «Таємне життя Сальвадора Далі, розказана ним самим» (1942), «Щоденник одного генія» (1952-1963), Oui: The Paranoid-Critical Revolution (1927-33) та есе «Трагічний міф Анжелюс Міллі».

 

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9