Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті французького хореографа Ролана Петі

Цього дня у 2011 році помер французький танцівник і хореограф Ролан Петі.
Батько віддав його до балетної школи Паризької опери, з 1940 року Ролан Петі виступав там у кордебалеті. Навчався у Сержа Лифаря і Густава Ріко в балетній школі Паризької опери, які відразу довірили обдарованому молодому танцівникові сольні партії. У 1943 році Серж Лифар доручив йому сольну партію у своєму балеті «Любов-чарівниця» на музику Мануеля де Фальї. З 1945 року створював власні постановки в театрі Маріньї разом з балериною Зізі Жанмер, яка згодом стала його дружиною, і в театрі Сари Бернар.
У 1945 році очолив балетну трупу паризького Театру Сари Бернар, поставив балет «Комедіанти» на музику Анрі Соге. У тому ж році створив власну трупу «Балет Єлисейських полів» (проіснувала до 1947), у 1946 р. показав балет «Юнак і смерть» за сценарієм Жана Кокто на музику Й.С.Баха, який увійшов – як і пізніший балет «Вовк» – у класику світового балетного мистецтва.
У 1948 створив нову трупу «Балет Парижа», в неї, серед інших, входила Марго Фонтейн.
У 1972 став засновником Марсельського балету, яким керував багато років.
Ролан Петі створював постановки для найбільших зірок світового балету (Майя Плісецька, Рудольф Нурієв, Михайло Баришников та інших). Працював також у кіно, співпрацював з Івом Сен-Лораном, Крістіаном Діором, Сержем Генсбуром, Пабло Пікассо, Максом Ернстом, Жаном Карз, Жаном Тенглі, Нікі де Сен-Фалло та іншими. Він ставив спектаклі на кращих сценах світу (на його рахунку більше 50 постановок). Лібрето для Ролан Петі писали Жорж Сіменон, Жак Превер, Жан Ануй, а музику – Анрі Дютійо.
 

 

Дата і час

20 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9