Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження всесвітньо відомого науковця українського походження Ігоря Шевченка

10 лютого 1922 року народився всесвітньо відомий науковець та мовознавець українського походження Ігор Іванович Шевченко.

Студіював у Карловому університеті в Празі і Католицькому університеті в Лювені (Бельгія).

Від 1949 року – дослідник і викладач Каліфорнійського, Мічіґанського, Колумбійського (професор з 1962) і Гарвардського (з 1965) університетів.

Одночасно був співробітником чи гостем-викладачем в інших наукових інституціях та університетах: у Мюнхені, Оксфорді, Барі, Парижі та ін.

У Гарварді працював заступником директора Українського Наукового Інституту (з 1973) та діючим директором (1977, 1980 і 1985).

Науковець є дійсним членом НТШ, УВАН, низки американських установ і товариств, у тому числі членом – кореспондентом Американської Академії наук і мистецтв, Британської Академії, Австрійської АН, Міжнародної Асоціації Візантійських Студій (заступник голови – з 1976, голова – з 1986), брав участь в археологічних експедиціях, переважно в монастирі св. Катерини в Сінаї.

Крім того, І.Шевченко – голова Міжнародного товариства візантійських студій, редактор-засновник англомовного журналу «Гарвардські українознавчі студії», почесний доктор Варшавського університету (у грудні 2001 року Ігоря Шевченка було нагороджено почесним ступенем доктора «honoris causa» Варшавського університету).

Тісно співпрацюючи з центром Дамбартон Оукс, Ігор Шевченко став професором візантійської історії та літератури в Гарвардському університеті у 1973 р., де брав активну участь в діяльності УНІГУ, під керівництвом Омеляна Пріцака.

Після виходу на пенсію у 1992 р. І. Шевченко продовжував активну наукову та організаційну діяльність.

І. Шевченко написав близько 150 праць з візантології (історія, гагіографія, історія культури, літератури та мистецтва), історії візант.слов. взаємин й з укр. історії, серед них: «Etudes sur la polémique entre Théodore Métochite et Nicéphore Choumnos» (1962), «Society and Intellectual Life to Late Byzantium» та «Ideology, Letters and Culture in the Byzantine World» (вид. Variorum Reprints, 1981 – 1982).

У 1946 році уклав «Англо-український словник з вимовою» та переклав «Колгосп тварин» Дж. Орвела (під псевд. І. Чернятинський) з передмовою автора; зредагував листи М. Драй–Хмари франц. мовою («Le Flambeau», т. 31, 1948).

Автор низки статей про кн. Святослава, св. Кирила і Методія, Петра Могилу й ін.

 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9