Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження української скульпторки Теодозії Бриж

Цього дня у 1929 році народилась українська скульпторка Теодозія Марківна Бриж.
Теодозія Бриж створила понад двісті скульптур. Двадцять сім реалізовано в натурі. Це –пам'ятники, надгробки, меморіальні дошки, декоративно-паркові скульптури. Чимало мистецьких проектів Теодозія Бриж здійснила разом зі свої чоловіком, монументалістом і графіком Євгеном Безніском . Подружня пара оформила меморіальний цвинтар Січових стрільців на горі Маківці, меморіальну каплицю жертвам НКВС у Золочівському замку, пам'ятник Данилові Галицькому, споруджений у Володимирі-Волинському.
Окремої уваги заслуговує серія образів драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Скульптурам Теодозії Бриж притаманні пластика, витонченість та легкість. Теодозія Бриж однією з перших в Україні стала на шлях сучасного світового мистецтва у 1960-х роках.
Теодозія Бриж найбільш відома роботами: станковою скульптурою (Княгиня Ольга, Ікар), серією робіт на теми старослов'янської міфології (Бог війни, Бог вогню), надгробними пам'ятниками С. Крушельницькій, І. Крип'якевичу, Л. Левицькому, О. Шатківському на Личаківському кладовищі у Львові, пам'ятниками Ю. Дрогобичу у Болоньї та у Дрогобичі, Т. Шевченку в селі Бережниця на Рівненщині і т.д.

 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9