Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження української скрипальки Мирослави Которович

1 листопада 1974 року народилась відома українська скрипалька Мирослава Богодарівна Которович.

Мирослава Которович народилась у родині видатного українського скрипаля Богодара Которовича та арфістки Наталії Кметь

Навчалася в Київській середній спеціалізованій музичній школі ім. М. В. Лисенка у педагогів П. Бондаса та Я. Рівняк. За роки занять у класі, а потім – аспірантурі професора Національної музичної академії України Б. А. Которовича Мирослава отримала Гран-Прі на міжнародному конкурсі «Золота осінь» (м. Хмельницький), брала участь у майстер-класах славетних педагогів М. Яшвілі (рос.) (Польща), Р. Річчі (англ.) і Т. Цейтмайєра(англ.) (м. Зальцбург, Австрія). Значний вплив на її творче становлення мали уроки з Б. Потєєнко. Скрипалька була стипендіатом «Моцарт-Академії» (м. Краків, Польща).

У 1993 року стала солісткою НАС «Київська Камерата». Під керівництвом диригента В. Балея (США) брала участь у записі авторського диску композитора Є. Станковича.

Починаючи з 1998 року, Мирослава Которович гастролює в багатьох країнах світу у складі камерного оркестру «Кремерата Балтика» (рос.), засновником і керівником якого є видатний скрипаль Ґідон Кремер. В рамках цього проекту також грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії.

Мирослава Которович – автор циклу музично-театральних проектів у жанрі музичні новели («Роль для скрипки», «Сотворіння», «Скрипкові капризи», «Сходами», «Намисто з дитячих мрій» та ін.), про один із яких у 2000 році було знято фільм у циклі передач «Варіації на тему», а проект «Сотворіння» втілився в однойменний сольний CD-диск.

У 2004 році вона брала активну участь у міжнародному проекті BRITTEN FESTIVAL KYIV 2004. Разом із відомим режисером В. Вовкуном М. Которович працювала над постановкою концертно-театральної версії «Воєнного реквієму Бріттена»(англ.).

Виступає як солістка з багатьма оркестрами України, має сольні виступи за кордоном. Мирослава Которович викладає в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського. За її ініціативи вперше за історію музичної академії скрипкова кафедра отримала свій власний зал. У співпраці з батьком в 2005 році нею був започаткований цикл студентських зустрічей та концертів під назвою «Violino solo».

В ДКА «Київські солісти» працює з 2001 року. З 2003 року – концертмейстер ансамблю «Київські солісти», з 2006 року – заступник художнього керівника з творчих питань ансамблю «Київські солісти». Вона автор аудіо-проекту «Грають «Київські солісти»», в 2008 році вийшов перший диск серії «З романтичних часів».

Ще з батьком, Богодаром Которовичем, Мирослава започаткувала серію дисків «Київські солісти грають»: 2008–го побачив світ перший диск цієї серії «З романтичних часів».

У 2011 році Мирослава Которович стала лауреатом Мистецької премії «Глодоський скарб».

 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9