Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження української балерини в еміграції Оксани Вікул

Цього дня 1921 року народилась українська балерина, відома виконанням українських народних танців у модерному спрямуванні Оксана Миколаївна Вікул.

Оксана Вікул  –  донька українського хіміка Миколи Вікула, внучка православного священика Павла Вікула, племінниця журналіста Сергія Вікула.

Дитинство та молодість балерина провела у Празі, де закінчила Український вільний університет.  

Технічну освіту в хореографії здобула в балетних школах Демі-Довгопольського та Єлизавети Нікольської. Обоє керівників були акторами характерних танців у класичному балеті. Є. Нікольська, зокрема, була українського походження.

У США продовжила студії танцю, мала сольні виступи та власні хореографічні твори.

Знання українських народних танців позначалося на творчості Оксани Вікул. Фантастичні картини українського фольклору реалізувалися в її танцях власної постановки. Йдеться про танці за народними повір'ями – «Ярило», «Купальська пісня», «Молитва до Лади», а також за характерами літературних творів – «Солоха» («Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя), «Куць» («Лісова пісня» Лесі Українки).

Як поєднання минулого із сучасністю постали такі постановки танцю Оксани Вікул як «Зустріч», «Спомин», «Перший баль».

Оксана Вікул усі танці власної постановки вибудовувала на основі класичної техніки у поєднанні з великою драматично-пантомімічною експресією, а також займалася консультуванням танцювальних ансамблів.

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9