Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження української акторки, письменниці й перекладачки Ірини Стешенко

Цього дня 1898 року народилась українська драматична акторка, письменниця й перекладачка Ірина Іванівна Стешенко.

І. Стешенко – дочка Івана й Оксани Стешенків, онука Михайла Старицького.

У 1918 році закінчила Вищі жіночі курси  і у 1920 році – Вищий музично-драматичний інститут ім. М. Лисенка. У 1920–1923 роках працювала в театрі імені Т. Шевченка (Київ), у 1923–1933 роках – у «Березолі», у 1934–1949 роках – в Театрі імені Т. Шевченка в Харкові.

У 1960-ті роки в її помешканні у Києві відбувалися літературно-мистецькі салони. У цьому ж помешканні знаходилася її колекція малярства, посуду та архів Старицької-Черняхівської. На початку 1970-х років була виключена зі Спілки письменників України за «співпрацю з дисидентами». Формальним приводом був наклеп, опублікований поетом Миколою Холодним у «Літературній Україні».

Головні ролі: Матільдонька, Рина («Народний Малахій», «Мина Мазайло» М. Куліша), Дорина («Тартюф» Ж.-Б. Ж.-Б.  Мольєра), Відьма («Макбет» В. Шекспіра), Арабелла («Змова Фієско в Ґенуї» Ф. Шиллера), Сірчиха («За двома зайцями» М. Старицького) та інші.

Ірині Стешенко належать численні переклади західноєвропейських, російських класиків і деяких російських радянських письменників, зокрема У. Шекспіра («Отелло», «Венеціянський купець», «Багато галасу з нічого», «Ромео і Джульєтта», «Комедія помилок», «Двоє сеньйорів з Верони»), Ж.-Б. Мольєра («Вибрані комедії»), Й.-В. Ґете («Еґмонт»), Й.-Ф. Шиллера («Дон Карлос»), окремі твори Ґ. Мопассана, Г. Ібсена, Дж. Лондона, М. Твена тощо.

Ірина Стешенко є авторкою багатьох досі не опублікованих рецензій для різних видавництв і міністерства культури на перекладні й оригінальні п'єси.

 

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9