Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського живописця, графіка, архітектора, мистецтвознавця, етнографа, громадського діяча і педагога Опанаса Сластіона

Цього дня у 1855 році народився український живописець, графік, архітектор, мистецтвознавець, етнограф, громадський діяч і педагог Опанас Георгійович Сластіон.
Опанас Сластіон мандрував по Україні, замальовував краєвиди, пам'ятки, сільські типи у характерному народному вбранні, речі селян, побуту, зразки різьблення та ін. У 1883 – 1885 рр. проілюстрував поему Т. Г. Шевченка «Гайдамаки», у 1894 – 1895 рр. створив серію літографій до альбому «Старовина українська і запорізька», у 1875 – 1928 рр. – галерею портретів українських кобзарів.
Серед живописних полотен майстра особливо вирізняється картина «Миргород» (1901). Опанас Сластіон сприяв спорудженню будинку Полтавського губернського земства. За його проектами (в українському архітектурному стилі) було споруджено ряд шкіл, лікарень, будинків кооперативних товариств, Миргородську водолікарню, їдальню-клуб та грязелікарню.
Крім того, він досліджував і популяризував кобзарське мистецтво, народну творчість та різного роду промисли. Малюнки і статті О. Сластіона (під псевдонімом Опішнянський Гончар, Гончар та ін.) друкувалися у періодиці Петербурга, Києва, Львова та інших міст. За його участю було засновано Миргородський краєзнавчий музей (1920) та першу селянську капелу бандуристів ім. Івана Франка (2-а половина 1920-х рр.).
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9