Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського та російського журналіста, громадського діяча Олександра Руденка–Десняка

6 червня 1936 року народився Олександр Руденко-Десняк – український і російський журналіст, громадський діяч, син видатного українського письменника Олекси Десняка.
Закінчивши факультет журналістики Московського університету, він довгі роки працював у редакціях центральних газет і телебачення, не пориваючи духовного зв`язку з рідним краєм та українською культурою, чимало роблячи для ознайомлення з нею широкого російського загалу. Він – автор монографії про М. Стельмаха “Верность герою”; перекладів російською мовою творів М. Хвильового, В. Винниченка, І. Чендея, Ю. Мушкетика та інших кращих представників української письменства, численних літературно-критичних та кінознавчих статей. Головний редактор журналу “Дружба народов”. Наприкінці 1980-х років прийшов в український рух і зробив неоціненний вклад в розбудову перших осередків української культури у Російській Федерації спершу як редактор газет “Український кур`єр”, “Український вибір”, а з 1993 по 2005 рік очолюючи Об`єднання українців Росії та Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Почесний голова ОУР і ФНКА УР. Заступник директора Культурного центру України в Москві, начальник відділу інформації та діаспори КЦУ. Започаткував проект "Діаспора", яким покладено початок об`єднанню російського українства навколо спільної розбудови українського руху в Росії. Глибока ерудиція, організаторський талант, вміння працювати з людьми, відданість українській справі здобули Олександрові Олексійовичу неабиякий авторитет та повагу в українських громадах Російської Федерації, створенню та зміцненню яких він всіляко сприяв. До його вагомого слова прислуховувалися в громадських та політичних організаціях, державних структурах України та Росії, де він також всіляко використовував свій уплив для просування програм, спрямованих на забезпечення національно-культурно потреб російського українства. Самовіддана праця О. О. Руденка-Десняка відзначена державними нагородами Російської Федерації та України, вона – продовжена в діяннях сотень і тисяч ентузіастів української культури на теренах Росії.

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9