Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського поета та перекладача Миколи Красюка

Цього дня 1943 року народився український поет, перекладач, автор есперанто-українського словника надрукованого шрифтом Брайля Микола Ігорович Красюк.

У 1950 році М. Красюк почав навчатися у Київській школі-інтернаті для незрячих дітей. Після закінчення у 1959 році – у Львівському інтернаті № 100 для незрячих дітей, де здобув середню освіту. Там познайомився з незрячим поетом, членом Спілки письменників України Андрієм Васильовичем Волощаком, який надалі став його вчителем, наставником, старшим товаришем.

 У 1962 році вступив до Львівського університету ім. Івана Франка на філологічний факультет, який успішно закінчив у 1967 році.

У 1963 році вийшла перша книжка поезій Миколи Красюка «Людяність». У 1997 році Республіканський будинок звукозапису та друку УТОС випустив шрифтом Брайля збірку поета «Крик». Регулярно друкувалися його вірші і у альманаху-щорічнику «Поклик», який видавався при Львівській бібліотеці УТОС ім. Т. Г. Шевченка в одному примірнику (самодрук) шрифтом Брайля.

Микола Красюк відомий не лише як автор власних книжок, він був засновником і редактором поетичного альманаху «Нащадки кобзарів», що виходить у Києві і друкується шрифтом Брайля. Він переклав і переписав шрифтом Брайля есперанто-український словник.

Посмертно була видана збірка поезій Миколи Красюка «Гетсиманський сад» (2005), що містить власноруч написану передмову для посмертного видання.

 

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9