Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського поета-шістдесятника Василя Симоненка

Цього дня у 1935 році народився український поет-шістдесятник Василь Андрійович Симоненко. Василь Симоненко увійшов в історію української літератури як визначальна постать боротьби за державний і культурний суверенітет України другої половини ХХ ст.
Василь Симоненко почав писати вірші ще в студентські роки, але в умовах радянської цензури за його життя вийшли лише збірки «Тиша і грім» і казка «Цар Плаксій і Лоскотон».
Уже в ті роки набули великої популярності самовидавні поезії В. Симоненка, що поклали початок українському рухові опору 1960-1970 pp. Тематично вони становили сатиру на радянський лад («Некролог кукурудзяному качанові», «Злодій», «Суд», «Балада про зайшлого чоловіка»), зображення проблем українського села («Дума про щастя», «Одинока матір»), викриття жорстокостей радянської деспотії («Брама», «Гранітні обеліски, як медузи …»), затаврування російського великодержавного шовінізму («Курдському братові») тощо. Окремий значний цикл становлять твори, в яких поет висловлює любов до України («Задивляюсь у твої зіниці», «Є тисячі доріг», «Український лев», «Лебеді материнства», «Україні» та ін.).
Після смерті поета видано такі збірки: «Земне тяжіння», «Поезії», «Лебеді материнства», «Поезії» , казки «Цар Плаксій та Лоскотон», «Подорож у країну Навпаки», збірка новел «Вино з троянд», «Півні на рушниках».
У 1995 році Василя Симоненка було посмертно нагороджено Національною премією ім. Тараса Шевченка.

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9