Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського поета, літературознавця, журналіста, критика, перекладача, педагога Остапа Грицая

Цього дня у 1881 році народився український поет, літературознавець, журналіст, критик, перекладач, педагог Остап Грицай.
Остап Грицай – дійсний член Вільної Української Академії мистецтв і наук, дійсний член НТШ. Він студіював германістику у Віденському університеті, був доктором філології (1910).
О. Грицай викладав у гімназії у Львові (до 1914). У 1914-1945 рр. жив у Відні, потім переїхав до Баварії.
Остап Грицай є автором соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна» (1910), циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських (В. Стефаник, І. Франко, М. Коцюбинський, О. Кобилянська, М. Яцків) та західноєвропейських письменників в українській, австрійській та німецькій періодиці. О. Грицаю належить німецький переклад «Слова о полку Ігоревім», уривка з «Енеїди» (12 строф з першої частини) та понад 30 поезій Т. Шевченка, серед них: «Заповіт», «Минають дні, минають ночі», «Ой одна, я одна», заспів до «Причинної», «Не кидай матері, казали…», «Пророк», «Розрита могила», «Мені однаково», «Самому чудно. А де ж дітись?..», «І золотої, й дорогої», «В неволі, в самоті немає», «Не для людей, тієї слави», «Муза», «Не гріє сонце на чужині», «Чого мені тяжко, чого мені нудно», «І знов мені не привезла», «Якби мені черевики», «Заросли шляхи тернами», «До Основ'яненка», уривок з поеми «Кавказ» та ін.  Багато перекладів Остапа Грицая увійшли як ілюстрації до різних німецькомовних праць та статей про Т. Шевченка (Монографія А. Єнсена «Тарас Шевченко. Життя українського поета». Відень, 1916; стаття А. Недзвіцької «Сила його пісень. Пам'яті Тараса Шевченка». — «Ukrainische Nachrichten», 1916, 25 березня; Г. Пудор «Нова українська література». — «?sterreichische Rundschau», Відень і Лейпціг, 1917, № 4, 15 серпня).  

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9