Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського поета, культурного і громадського діяча Миколи Чернявського

Цього дня у 1868 році народився український поет, культурний і громадський діяч Микола Федорович Чернявський.
Перші вірші Миколи Чернявського датовані 1889 роком. Згодом були видані окремі збірки поезій: «Пісні кохання» (1895), «Донецькі сонети» (1898), «Зорі» (1903). М. Чернявський брав участь у видавництві альманахів «Дубове листя», «З потоку життя», «Перша ластівка».
У тематично багатій ліриці поета особливо визначається писана під впливом фольклору Т. Шевченка любовна поезія, історичні твори, присвячені Козаччині, зокрема добі Б. Хмельницького, патріотичні вірші, присвячені Україні, пейзажна лірика тощо. Крім того, Микола Чернявський здійснив поетичну інтерпретацію «Слова о полку Ігоревім».
З 1933 року поет зовсім перестав друкуватися, його твори тривалий час були заборонені.
Миколу Чернявського було звинувачено у багатьох злочинах проти радянської влади. До персональної справи М. Чернявського було додано протоколи допитів знайомих письменника, колег з педагогічної роботи, вихованців. Слід додати, що на останньому допиті письменник не визнав жодних звинувачень. Та для фальшивого слідства це не мало значення. 27 листопада 1937 року трійка НКВС по Миколаївській області засудила Миколу Чернявського до розстрілу.
Здійснено кривавий вирок було в Херсоні 19 січня 1938 року.
Микола Федорович Чернявський був реабілітований посмертно у 1956 році.

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9