Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського письменника, літературного критика, перекладача Мелетія Кічури

Цього дня у 1881 році народився український письменник, літературний критик, перекладач Мелетій Кічура.
Ще у липні 1899 року Мелетій Кічура палко відстоював задум заснування у Львові українського університету. 1908 року письменник як довірена особа Василя Стефаника багато зробив, щоби письменник переміг на виборах до австрійського парламенту.
Від 1910 року працював адвокатом у Коломиї на Станіславщині, брав активну участь у громадсько-культурному житті міста, виданні газети «Покутське слово».
Мелетій Кічура належав до літературного об'єднання «Західна Україна», від 1930 року був редактором його журналу під однойменною назвою. Також відредагував альманах «Руку братам» (1928).
Він є автором збірок поезій, літературознавчих статей, рецензій, нарисів про українських письменників.
Мелетій Кічура перекладав українською мовою твори Шарля Бодлера, Юліуша Словацького, Фрідріха Шіллера й інших, німецькою мовою  поезії Лесі Українки, Тараса Шевченка.
У 1933 році М. Кічуру за сфабрикованим звинуваченням заарештували органи ДПУ.
До останнього часу вважали, що Мелетій Кічура загинув у 1939 році, але тернопільський краєзнавець Єфрем Гасай віднайшов архівну довідку, завдяки якій остаточно з'ясовано, що Мелетій Омелянович Кічура помер 3 березня 1938 року у місцях позбавлення волі.
Реабілітований посмертно.

 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9