Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського письменника Леся Мартовича

Цього дня у 1871 році народився український письменник та громадський діяч Лесь Мартович (Олекса Семенович Мартович).
Лесь Мартович є автором 27 оповідань. Свої новели з селянського життя Лесь Мартович писав покутською говіркою.
Основною темою творів Леся Мартовича було сучасне йому село. Критики визнають письменника тематично близьким до Василя Стефаника та Марка Черемшини. Його герої – селяни з найвіддаленіших сіл Західної України. У своїй творчості письменник відходить від народницьких канонів; він нерідко розвивав проблему глибокої соціально-економічної нерівності у селі. Л. Мартович змальовував односільчан, глибоко люблячи їх. Виразна риса його художньої манери – поєднання трагічного з комічним, гумор, який часом переходить у гостру сатиру. Найвідомішими творами письменника є «Лумера», «Іван Рило», «Винайдений рукопис про руський край», «Мужицька смерть», «За томливо», «За межу», «Ось поси моє», «Зле діло», «Стрибожий дарунок», «Відміна», «Гарбата», «Грішниця», «Хитрий Панько», «Квіт на п'ятку», «Війт», «Смертельна справа», «Булка», «Прощальний вечір», «Народна ноша», «Забобон».
Лесь Мартович займався також громадськими справами: працював у нелегальному гуртку, члени якого проводили серед селян культурно-освітню роботу; збирав і вивчав фольклорні матеріали; видавав свою літографовану газету «Збірка»; засновував по селах читальні тощо. У той же час він був редактором львівської газети «Хлібороб» (1893), а в 1897 – 1898 роках став редактором «Громадського голосу», який до того редагував Іван Франко.
 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9