Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського письменника і літературного критика Осипа Турянського (Івана Думки)

Цього дня у 1880 році народився український письменник, літературний критик та педагог Осип Васильович Турянський (літературний псевдонім – Іван Думка).
Осип Турянський закінчив Львівську українську гімназію та згодом філософський факультет Віденського університету, де захистив докторську дисертацію. Працював вчителем у школах Галичини.
У літературі письменник дебютував 1908 року новелами в альманаху віденської «Січі».
З 1910 року викладав українську мову та літературу в Перемишлянській гімназії.
Восени 1914 року О. Турянський був мобілізований в австрійську армію й відправлений на сербсько-австрійський фронт. Потрапивщи у полон, перебував у таборі для інтернованих на італійському острові Ельба.
Пережите в сербському полоні відтворив у повісті-поемі «Поза межами болю» (1917). Цей твір, написаний у стилі експресіонізму, став видатним явищем української модерної літератури.
Після повернення з Італії до Австрії викладав право у Віденському університеті, потім працював у Галичині, займався видавничою та педагогічною діяльністю.
Осип Васильович Турянський відомий антивоєнною психологічною повістю-поемою з часів Першої світової війни «Поза межами болю» (1917–1921; одночасно німецький переклад); повістями «Дума пралісу» (1922), «Син землі» (1933); збіркою оповідань «Боротьба за великість», комедією «Раби» (1927) та літературно-критичними нарисами.

 

Дата і час

13 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9