Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського письменника і громадського діяча Марка Черемшини

Цього дня 1874 року народився український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права Марко Черемшина (Іван Юрійович Семанюк).
3 1889 р. Іван Семанюк навчався у Коломийській гімназії. У цей час він зблизився з Василем Стефаником, Лесем Мартовичем, Семеном Горуком, які стали його найближчими друзями на все життя. Під впливом своїх старших друзів Іван Семанюк робить перші літературні спроби: пише вірші, драму «Несамовиті». У квітні 1896 р. в чернівецькій газеті «Буковина» було надруковане оповідання «Керманич», підписане псевдонімом Марко Черемшина, що з того часу стало літературним ім'ям Івана Семанюка.
Після закінчення гімназії у 1896 р. М.Черемшина вступив до Віденського університету на правничий факультет. Студентом Іван Семанюк продовжував займатися літературою та просвітою. Деякий час очолював товариство «Січ».
Перша збірка новел М.Черемшини «Карби» вийшла в Чернівцях у 1901 р. Вона вмістила 15 новел з народного життя західноукраїнського селянства. З появою збірки «Карби» зросла популярність М.Черемшини серед народу. З великою приязню відгукнулися на вихід збірки Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський.
У 1912 році Марко Черемшина відкрив адвокатську контору в Снятині. Разом з Василем Стефаником письменник розгорнув активну громадську роботу. Вони організували господарсько-ветеринарні курси, брали участь у роботі товариств «Взаїмна поміч», «Сільський господар», «Просвіта». Селянська тематика характерна для другої збірки Марка Черемшини «Село вигибає» (1925), до якої увійшли новели, написані протягом 1914-1919 рр. В своїх творах письменник відтворив страхіття війни, правдиво відобразив всю складність суспільно-політичного життя Західної України.
Загалом, літературний доробок Марка Черемшини становить близько 60 літературних творів (за виключенням публіцистичних виступів в газетах та майже загубленими поетичними пробами).

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9