Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського письменника Григорія Квітки-Основ'яненка

Цього дня у 1778 році народився український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч Григорій Федорович Квітка-Основ'яненко.
Григорій Квітка-Основ'яненко є основоположником художньої прози і жанру соціально-побутової комедії у класичній українській літературі. Твори письменника утверджували високі людські морально-етичні якості, відіграючи помітну роль у розвитку української мови. Як письменник, видавець, літературний критик і публіцист виступав в оборону художніх можливостей української літературної мови.
Брав участь у заснуванні професійного театру у Харкові (1812 р.), у виданні першого в Україні журналу «Украинскій В?стникъ» (1816 – 1817 рр.)
Кращі твори Г. Квітки-Основ'яненка одними з перших представляли українську літературу європейським читачам. Його твори перекладено польською, болгарською, чеською та іншими мовами. Григорій Квітка-Основ'яненко найбільш відомий такими творами, як «Конотопська відьма», «Маруся», «Салдацкий патрет», «Сватання на Гончарівці», «Сердешна Оксана», «Козир-дівка», «Ганнуся» і т.д.

 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9