Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського письменника, актора, театрального діяча в еміграції Єлисея Карпенка

Цього дня у 1882 році народився український письменник, актор, театральний діяч Єлисей Андрійович Карпенко. Єлисей Карпенко використовував псевдоніми: Є. Карпенко-Український, Олег Азовський, Andreu Ira, Степовий гість, Шашура Олександра, Андрій Люшня і т.д.
Перші поставлені на сцені п’єси Є. Карпенка: «Неприкаяний батько, або Розбите щастя» (1907) та «Під терновим вікном» (1908) – на побутову тематику. В пізніших творах – комедіях «Полупанки» (1910) і «На шляху темряви» (1911), драмі «Під хвилею життя» гостро критикував порядки в царській Росії, виступав проти соціального й національного гноблення українського народу. Згодом у видавництві «Театр» (Київ-Відень) з'являється наступні п'єси Єлисея Карпенка (точна кількість творів автора встановлюється). у 20-х рр. ХХ ст. Єлисей Карпенко виїхав до США, де став режисером драматичного гуртка ім. І. Тобілевича у Нью-Йорку.

 

Дата і час

13 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9