Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського педагога та композитора Данила Крижанівського

29 грудня 1856 року народився український педагог, композитор, автор музики до пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» Данило Якович Крижанівський.

Закінчив Єлисаветградське духовне училище, де отримав перші знання з теорії музики та хорового співу. Потім навчався в Одеській семінарії.

Отримавши духовну освіту, Данило Крижанівський не захотів переймати справу предків і стати священиком. Натомість продовжував освіту в Новоросійському (Одеському) університеті, на слов'яно-російському відділенні. Після його закінчення у 1882 р. молодий педагог розпочав діяльність на посаді вчителя латинської мови молодших класів Белградської семикласної чоловічої гімназії, а також класного наставника першого класу. Крім виконання своїх основних обов'язків, Крижанівський навчав вихованців ще й співам. Хор хлопчиків, створений Данилом Яковичем, виступав на святкових концертах та урочистостях, що відбувались у гімназії. Незважаючи на велику завантаженість, Крижанівський знаходив час для своєї улюбленої справи - написання музики, здебільшого хорової. За свідченням тогочасної преси, музика Д. Крижанівського відзначалась красою мелодій.

До відомих творів композитора Крижанівського належить хорова ода "Пам'ятник" на вірш О. Пушкіна, хор на слова молитви "Царю небесний", романс "Я жду тебя", пісня "Спи, сладко спи" та інші принесли Крижанівському визнання і любов сучасників. Серед його творів особливе місце, безумовно, належить пісні "Реве на стогне Дніпр широкий", добре відомій в Україні і за її межами. Текстом цієї пісні стали дев'ять строф з поеми Т. Г. Шевченка "Причинна".

Данило Якович прожив всього тільки 36 років. На початку 1889 р. Крижанівський отримав посаду помічника столоначальника канцелярії попечителя Одеського учбового округу, де працював до самої смерті.

 

Дата і час

19 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9