Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського оперного співака в еміграції Михайла Голинського

Цього дня у 1890 році народився видатний український оперний та камерний співак (героїчний тенор) Михайло Теодорович Голинський.
Змалку мав чудовий голос, співав у ґімназійних хорах (Коломия, Станиславів, Львів). У старших класах Львівської академічної ґімназії був солістом (бас-баритон) студентського хору «Бандурист», хору богословів Львівської духовної семінарії. Тоді ж познайомився з відомим педагогом Чеславом Зарембою. Саме Чеслав Заремба визначив його голос як героїчний тенор і почав займатись з М. Голинським вокалом.
Вдосконалював вокальну майстерність під керівництвом відомого педагога Едоардо Ґарбіна у Мілані (1920-1925). Перебуваючи в Італії, дав концерти в Мілані, Празі, Відні. Після закінчення студій повернувся до Львова і з великим успіхом дебютував в опері «Паяци» Р. Леонкавалло. Відразу після цього дістав запрошення на виступи до Поморської опери (об'єднання театрів міст Торунь, Бидгощ, Грудзьонз), співав в операх «Галька» С. Монюшка, «Кармен» Ж. Бізе, «Тоска» Дж. Пуччіні, «Аїда» Дж. Верді.
Після успішного гастрольного виступу у Варшаві підписав контракт з Великим Варшавським театром (весна 1926). З осені 1926 р. – соліст Одеської опери. У 1927 р. відбувся гастрольний виступ співака у Берліні. У 1927-1930 рр. – соліст Київської та Харківської опер. Співав разом з Марією Литвиненко-Вольгемут, Марією Сокіл, Іваном Паторжинським. З ініціативи М. Голинського у Харкові була вперше поставлена опера Анатоля Вахнянина «Купало» (1929) (Одарка – М. Литвиненко-Вольгемут, Степан – Михайло Голинський, Максим – Іван Паторжинський).
У 1929 році виступав у Москві на сцені Великого театру СРСР, де вперше за всю історію цього театру співав українською мовою (Радамес – «Аїда»). Українською мовою співав і зі сцени оперного театру у Тбілісі (партія Каварадоссі в опері «Тоска» Дж. Пуччіні) (1930).
Після повернення до Галичини М. Голинський брав активну участь у музичному житті краю. Преса відзначає його виступи на концертах у честь діячів української культури, літератури, мистецтва: Т. Шевченка, І. Франка, Б. Лепкого, М. Лисенка, С. Петлюри. У його репертуарі – камерні твори М. Лисенка, О. Нижанківського, Н. Нижанківського, С. Людкевича, М. Гайворонського, В. Балтаровича, І. Недільського. У 1930-1938 рр. епізодично виступав на сценах оперних театрів Варшави, Львова, Познаня.
У 1938 році М. Голинський виїхав у концертне турне до США і Канади, де і залишився до кінця свого життя. Де б не виступав український співак, від Атлантики до Тихого океану, його спів викликав захоплення. Його обрали почесним громадянином Оттави і Вінніпегу, вручили золотий ключ від Торонто.

 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9