Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського мовознавця Леоніда Близниченка

13 липня 1912 року народився український мовознавець Леонід Андрійович Близниченко.

Навчався у Московському інституті народного господарства (1929–1930) та Колумбійському університеті (Нью-Йорк, 1930–1932), Інституті сходознавства (Москва, 1937).

 Працював викладачем англійської мови в Харківському університеті (1938–1941), від 1946 – завідувач кафедри іноземних мов, декан факультету іноземних мов Київського педагогічного інституту, одночасно завідувач кафедри у ВПШ при ЦК КПУ, від 1953 року – завідувач кафедри англійської мови Київського педагогічного інституту іноземних мов, від 1960 р. – старший науковий співробітник, а від 1964 р. – завідувач відділу експериментальної фонетики Інституту мовознавства АН УРСР.

Займався дослідженнями з вивчення англійської мови, експериментальної фонетики, гіпнопедії. Засновник напряму експериментальної інтонології в Україні. На основі експериментального вивчення запропонував нові методи викладання іноземних мов. Одним із перших теоретично обґрунтував метод уведення в пам'ять людини інформації під час природного сну.

Праці: «З історії дослідження теорії мовної інтонаціїі у вітчизняному мовознавстві»,  «Ломоносов і фонетика», «Актуальні питання експериментально-фонетичного дослідження мови», «Про інваріант інтонації мовлення», «Ввод и закрепление информации в память человека во время естественного сна».

 

Дата і час

20 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9