Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського мистецтвознавця Наталі Коцюбинської

Цього дня 1896 року народилась український мистецтвознавець, активна діячка Українських визвольних змагань 1917–1921 років Наталя Антонівна Коцюбинська.

1913 року закінчила в Тульчині єпархіальне училище, 1917 року – Вищі жіночі курси в Києві. Вчителювала в Липовецькому повіті Київської губернії, працювала в дитячому садку в Києві.

Н. Коцюбинська була членом Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР) та працювала при управлінні Міністерства народної освіти Української Народної Республіки.

У 1922–1924 роках навчалася в Археологічному інституті в Києві.

Від січня 1923 року працювала у Всеукраїнській академії наук (ВУАН): в Комісії для складання термінологічних словників з обсягу мистецтва, від лютого 1924 року – постійним співробітником на кафедрі українського мистецтва, якою керував академік Олекса Петрович Новицький.

З 1925 року – дійсний член гуртка «Студіо» при Кабінеті українського мистецтва. Згодом цей гурток злився з семінаром Всеукраїнського історичного музею. Н. Коцюбинська разом із Євгенією Спаською, Марією Новицькою, Марією Вязьмітіною та Надією Венгржиновською входила до складу «п'ятірки», яка працювала під безпосереднім керівництвом Данила Михайловича Щербаківського. У квітні 1928 року Наталя Коцюбинська була секретарем Комітету увічнення пам'яті Д. Щербаківського.

У 1924–1931 роках досліджувала орнаментацію рушників і килимів різних місцевостей України, розписи хат, кам'яні та дерев'яні надгробки на цвинтарях, шиття та ткацтво, складала карти народної художньої промисловості в Україні, опрацьовувала археологічні знахідки при розкопах: в Чернігові церкви Спаса, в Києві на садибі Трубецького та ін.

Вивчала архітектуру замкових будов у місті Хмільник, срібництво у Кам'янці-Подільському, мистецтво Поділля.

Наталю Коцюбинську арештовували двічі – 1924 та 1934 року. Дослідницю було засуджено до вищої міри покарання, внаслідок чого вона трагічно загинула 11 грудня 1937 року.

 

 

Дата і час

14 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9