Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського маляра і графіка Олекси Шатківського

Цього дня у 1908 році народився український маляр і графік Олекса Якович Шатківський.
Мистецьку освіту Олекса Шатківський здобув у Варшавській школі прикладного мистецтва (отримав 14 нагород за живопис і графіку) і в Академії Мистецтв (клас В. Скочиляса і Л. Вичулковського); з 1931 року був членом гуртка українських митців «Спокій».
Перебуваючи в Європі, відвідував музеї Берліна, Дрездена, Парижа.
В 1939 році повернувся з Варшави до Почаєва, де вчителював у Почаївській середній школі та продовжував малювати. Після закінчення війни з 1945 року працював художником у Тернопільському драматичному театрі імені Т. Шевченка. Ескізи сцени та декорацій театру того часу тепер знаходяться в Тернопільському обласному Державному Архіві, завдяки випадковій знахідці через багато років.
Від 1946 року митець жив у Львові.
О. Шатківський був викладачем з 1948 року Інституту прикладного і декоративного мистецтва (тепер Академія Мистецтв) та з 1950 року Поліграфічного інституту ім. І. Федорова у Львові (тепер Академія друкарства).
Виставляв власні твори з 1932 року у Москві, Варшаві, Львові, Луцькому, Рівному та інших містах.
Наприкінці 1950-х у малярській манері митця відбулись суттєві зміни. Поряд із основними темами – ліричний пейзаж, натюрморт, переважно квіти – автор звернувся до зображення портретів класиків української культури, історичних постатей, народних звичаїв.
Нарівні з власним прізвищем Шатківський ним використовувалась і Сміх-Шатківський, повязана з давнім родом Сміхів – власників однойменних маєтків близько Почаєва.
Твори Олекси Шатківського знаходяться у Львівській та Луцькій картинних галереях, в фондах Національної спілки художників України в Києві, Національному музеї Польщі в Варшаві, а також в приватних колекціях.
Творчість О. Шатківського позначена рисами імпресіонізму.
Серед творчості митця – численні картини з краєвидами Волині, Карпат і Львова; картини до 100-річчя смерті Т. Шевченка (1961), багато літографій і гравюр.
 
 

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9