Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського композитора Віктора Косенка

Цього дня у 1896 році народився видатний український композитор, піаніст, педагог Віктор Степанович Косенко.
В.С. Косенко є яскравим представником вітчизняної романтичної музики першої половини ХХ ст., основоположником провідних жанрів української фортепіанної і камерної музики. Його «11 етюдів у формі старовинних танців», «24 дитячі п’єси», цикли романсів на вірші О.Пушкіна, О.Блока, М.Лермонтова, Ф.Тютчева, П.Тичини, «Класичне тріо» для скрипки, віолончелі і фортепіано, віолончельна соната, «Героїчна увертюра» і «Молдавська поема» для симфонічного оркестру увійшли до класичного надбання української музики.
Ранній період творчості композитора позначений впливами музики Ф.Шопена, С.Рахманінова, О.Скрябіна, а зрілому стилю притаманні глибока ліричність та емоційність вислову, органічне поєднання близьких його композиторській особистості досягнень західноєвропейської та вітчизняної професійної музики, творче переосмислення національного фольклору. 
За участі В.С. Косенка у Києві була створена музична школа, якій до 25-річчя з дня заснування було присвоєно ім’я композитора (Київська дитяча музична школа №3 ім.В.С.Косенка).
З 2001 року Національною Спілкою композиторів України та Міністерством культури і туризму заснована Премія ім. В.С.Косенка, яка щорічно вручається композиторам за видатні досягнення в галузі музичної творчості для дітей та юнацтва. 
 

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9