Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського композитора, піаніста та педагога у вигнанні Сергія Борткевича

Цього дня у 1887 році народився український композитор, піаніст та педагог у вигнанні Сергій Едуардович Борткевич.
Сергій Борткевич музичну освіту отримав у Лейпцизький консерваторії в учня Ференца Ліста Альфреда Рейзенауера, був учнем Анатолія Лядова. З 1902 року виступав з концертами, гастролював за кордоном.  У 1904-1914 рр. викладав у консерваторії Клінворта-Шарвенки у Берліні. В цей час зробив свої перші композиторські кроки. Свій перший фортепіанний концерт (тв. 1) С. Борткевич знищив після його прем'єри. Другий твір не був опублікований, а твір № 3 був опублікований Данієлем Разером (Daniel Rather) у 1906 році в Лейпцигу.
У 1914 році, на початку Першої світової війни, був висланий із Німеччини і повернувся до рідного Харкова. Після приходу до влади більшовиків був заарештований моряками як представник «буржуазії». Сімейні заводи та батьківський будинок, що служив композиторові домівкою понад 40 років, були націоналізовані, маєток – пограбовано. У листопаді 1920 року, заради безпеки сім'ї, був змушений виїхати у Константинополь. З 1922 року мешкав у Відні, де й пішов з життя.
Творчий доробок Сергія Борткевича становить 74 твори, 15 з яких досі вважаються втраченими. Багато із інших творів були віднайдені, зокрема, завдяки зусиллям Мелкома Баллана (Велика Британія), Багвана Тадані (Індія/Канада), Валтера Калктмана (Голландія).
З політичних причин його творчість була майже невідомою на Батьківщині у ХХ столітті.

 

 

Дата і час

19 липня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9