Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського композитора, педагога, музично-громадського діяча Миколи Дремлюги

22 червня (за іншими даними 15 липня) 1917 року народився український композитор, педагог, музично-громадський діяч Микола Васильович Дремлюга.
М. Дремлюга вступив на факультет хімічного машинобудування Київського індустріального інституту (нині НТУУ «КПІ»), який закінчив у 1939 році. Під час навчання в КПІ Микола Дремлюга продовжував займатися музикою – виступав на концертах, виконуючи віртуозні прелюди С. Рахманінова, створював власні композиції. Тож цілком закономірним був його вступ до консерваторії у клас композиції Л.Ревуцького.
Ще студентом у 1944 році він був прийнятий до Спілки композиторів України.
У 1946 році він закінчив композиторський та історико-теоретичний факультети Київської консерваторії, а в 1949 р. – аспірантуру.
Із 1978 року – професор кафедри композиції та інструментовки Київської консерваторії (нині Національна музична академія України).
Протягом 52 років Микола Дремлюга викладав історико-теоретичні предмети – гармонію, музичний аналіз, музичну літературу, оркестровку, читання партитур, хорову аранжировку, із 1966 р. – композицію.
Серед його учнів – О.Білаш, Л.Дичко, В.Сільвестров, Є.Станкович, І.Карабиць, К.Мясков, В.Філіпенко, О.Костін, І.Поклад, зокрема, по класу композиції – В.Верменич, П.Ладиженський, І.Кириліна.
У 1993 році композитор отримав звання народного артиста України.
Микола Дремлюга – представник академічного напряму в українській музиці. Митець оптимістичного світогляду із притаманною філософською споглядальністю та ліричністю, він найчастіше звертався до романсу та до симфонічного жанру.Композитор створив монументальний цикл із 4-х симфонічних поем під загальною назвою «Батьківщина», написав 6 симфоній, 3 симфонічні поеми, 8 концертів для різних інструментів (фортепіано, труби, бандури, скрипки, гобоя) із симфонічним оркестром.
Микола Дремлюга –  автор значної добірки творів для фортепіано, серед яких –  віртуозний концерт для фортепіано з оркестром (1963 р.), в основу якого покладено українські народні мелодії.
Йому належить низка камерно-інструментальних творів для віолончелі, скрипки, гітари, гобоя в супроводі фортепіано.
Надзвичайно багата спадщина композитора у сфері вокальної музики: ораторія, кантати, сольні та хорові пісні (понад 40); пісні для дітей (понад 60); романси та поеми (понад 100) на слова І.Франка, Лесі Українки, М.Рильського, П.Тичини, В.Сосюри, А.Малишка, П.Воронька, Т.Масенка, Д.Павличка, О.Пушкіна, М.Лермонтова, І.Буніна.
Микола Дремлюга органічно поєднав світові зразки європейської та східної поезії з українською мелодикою в романсах на вірші та сонети Б.Мікеланджело, В.Шекспіра, Ф.Петрарки, П.Ронсара, Х.Хіменеса, П.Елюара, А.Міцкевича, О.Хайяма.
Продовжуючи традиції вітчизняних класиків, він створив значну кількість концертних обробок українських народних пісень, а також пісень інших народів.
Цінним внеском Миколи Дремлюги в розвиток української музики є концертний репертуар для бандури, де особливе значення має звернення до фуги, сюїти, сонати, прелюдії, баркароли, оскільки загалом бандура використовувалася для супроводу співу. Микола Дремлюга розкрив нові виражальні можливості бандури, підняв її роль до академічного рівня. Він є автором першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру (1981), який став обов'язковим твором на вітчизняних та міжнародних конкурсах бандуристів. Вершиною творчості Миколи Дремлюги вважається Симфонія N3 «Пам'яті жертв голодомору 1932-33 років в Україні», за яку він отримав Державну премію імені Тараса Шевченка в 1998 році.

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9