Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського кобзаря і піаніста Павла Супруна

3 лютого 1937 року народився український кобзар і піаніст, Заслужений працівник культури України (1998) Павло Степанович Супрун.

У 1944 році у віці 7 років втратив зір, підібравши міну, яка залишилась в районі села після боїв. Змалку любив співати, тому став активним учасником хору при Будинку культури. Маючи від природи чудові музичні і вокальні дані, він досконало опанував пісенну майстерність. Навчався в Київському інтернаті для сліпих дітей. З 1955 року працював слюсарем-складальником на учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих.

 Закінчив 1969 року Київську консерваторію (у Ніни Павленко), 1973 року – студію  кобзарського мистецтва при Українському музичному товаристві. З 1990 року, із виходом на пенсію, кобзарство стало основною справою його життя.

У 1996 році був учасником конференції славістів у Пенсільванському університеті, де розглядався феномен кобзарства в Україні.

Серед репертуару кобзаря наступні композиції : «Пісня про Байду», «Невільницький плач», «Дума про смерть козака-бандуриста», «Про трьох братів самарських», «Облога Києва печенігами», жартівливі народні пісні, власні музичні твори на вірші сучасних поетів, романси.

У фортепіанному репертуарі П. Супруна – арії з опер, романси, пісні вітчизняних і зарубіжних композиторів.

П. Супрун – переможець численних конкурсів, лауреат міжнародного фестивалю «Філантроп» (2002), один із 25 видатних діячів культури і мистецтв, які отримували щорічну Київську міську стипендію у 2011 році.

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9