Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського художника Зеновія Кецала

Цього дня у 1919 році народився український художник, заслужений художник України (1990), народний художник України (1995) Зеновій Євстахович Кецало.
Зеновій Кецало у 1933–1938 роках навчався у львівській Художньо-промисловій школі. Тут він освоював мистецтво рисунка і композиції, ліплення і графічного ремесла, олійного і фрескового живопису, вчився розтирати фарби. Після цього навчався у Краківській академії мистецтв (1938–1939) у Казимира Дуніковського, Яна Генрика Розена, Казимира Сіхульського, Людвіка Тировича.
На початку Другої світової війни він викладав клеслення і малювання у Ходорівській середній школі, згодом переїхав до Львова. 1941 року був призваний до армії. За «антирадянську пропаганду» Зеновій Кецало був переведений до штафбату, а згодом засуджений до 8 років таборів і 3 років позбавлення громадянських прав. Термін ув'язнення відбув на Уралі.
Зеновій Кецало серйозно займався гравюрою. З його полотнами були знайомі О. Кульчицька, С. Гебус-Баранецька, А. Левицький. 1962 року він вступив у Спілку художників УРСР. Через рік був обраний головою секції графіки і членом правління Львівської обласної організації Спілки художників УРСР. Творчий доробок митця складає понад 1 000 картин.
Зеновій Кецало як живописець працював у жанрах портрету та натюрморту, як графік – у техніках літографії та офорту.
Він вільно володів усіма класичними техніками станкової графіки. Постійно знаходив нові сюжети для своїх полотен і надавав буденному мотиву неабиякого філософського змісту. Часто зображував і пам'ятки архітектури: «Олеський замок», «Козацький арсенал», «Церква в селі Підлисся», «Контрфорси Печерської лаври». Велику мистецьку цінність представляють портрети та антивоєнна серія З. Кецала.
Картини художника виставляються не тільки на українських виставках. Вони представлені у Нью-Йорку, Торонто, Чикаго, Жепіові, Перемишлі.
 

 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9