Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського художника в еміграції Петра Холодного (молодшого)

Цього дня у 1902 році народився український художник в еміграції, який особливо відзначився як маляр та графік Петро Петрович Холодний (молодший).
Петро Холодний мистецьку освіту здобув в Українській Студії Пластичного Мистецтва у Празі (1926–1927) і в Академії образотворчих мистецтв у Варшаві (1928–1934). Після студійних подорожей до Італії і Франції (1935) працював асистентом у тій самій Академії (у М. Котарбінського), був викладачем рисунку й технік темпери. Виконував ілюстрації для альманаху «Сонцецвіт».
П. Холодний був членом українського мистецького гуртка «Спокій» та АНУМ, учасником численних виставок у Львові, Варшаві, Берліні, Будапешті, Брюсселі та Швайцарії. Після війни у Німеччині, звідки переїхав 1950 р. до США став почесним членом Об’єднання Мистців Українців в Америці (ОМУА).
Тематика творчості Петра Холодного – ікони, вітражі, мозаїки.
Головні його праці монументального характеру в неовізантійському стилі: іконостас і мозаїки в церкві св. Андрія (Баунд-Брук, Нью-Джерсі), вітражі і мозаїки (1964–1965) у церкві св. Івана Христителя (Ньюарк, Нью-Джерсі), ікони в церквах Гантеру (Нью-Йорк, 1963–1964), Ґлен Спей (Нью-Йорк, 1969), у Трентоні (Нью-Джерсі), вітражі в церкві св. Юрія (Нью-Йорк), іконостас української католицької церкви в Лурді (Франція).
На творчості П. Холодного помітні впливи модерних течій, насамперед кубізму та конструктивізму, тим самим він був наближеним до школи Михайла Бойчука.
У прагненні до максимального спрощення форм Петро Холодний органічно поєднував візантійські традиції пласкості й насиченості кольорів з модерними течіями малярства.
П. Холодний відомий також як майстер книжкової графіки.
 


 
 

 

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9