Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського художника Григорія Паламара

Цього дня у 1929 році народився український художник, один з провідних майстрів країни в техніці художнього скла, Заслужений художник України (1982)  Григорій Паламар.
У роки Другої світової війни Григорія Паламара вивезли на примусові роботи до Німеччини, звідки він невдовзі втік.
У 1941–1944 роках вже навчався у Львівській художньо-промисловій школі. У 1947 вступив у Львівське художнє училище, відділ альфрейного живопису. Працював живописцем-альфрейником, серед іншого – виконував розписи готелю «Інтурист», залізничного вокзалу, оперного театру у Львові, приміщення Верховної ради в Києві.
З 1973 по 1985 рр. – головний художник Стрийського склозаводу, на якому загалом пропрацював понад тридцять років.
Григорій Паламар став ініціатором впровадження у масове виробництво ряду нових методів декорування скла: декорування та карбування золотом, багатопланового хімічного травлення «Галле», розпису керамічними фарбами, протрави солями міді, декорування гутним способом, гутні приліпи, «кракле», «мороз» та інших способів.
Митець є автором серії пейзажів та архітектурних мотивів, передусім дерев'яних церков. Пішки обійшов Українські Карпати, Закарпаття, побував на Буковині, Кавказі, в Середній Азії. З мандрів привозив численні етюди, з яких малював картини.
Картини Григорія Паламаря знаходяться в музеях та приватних збірках в Україні, близькому та далекому зарубіжжі.

 

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9