Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського художника Данила Нарбута

9 січня 1916 року народився український художник театру, живописець, син художника-графіка Георгія Нарбута, Народний художник України (1994), лауреат Шевченківської премії (1996), член УНА-УНСО Данило Георгійович Нарбут.

В основі творчості Данила Нарбута — переважно етнографічні мотиви й українські історичні сюжети. Шевченківську премію художник отримав за портретні серії «Сподвижники Б. Хмельницького», «Гетьмани України», а також за філософсько-історичне полотно «Страшний суд», чуттєві й високохудожні картини «Вибори кошового» та «Покрова Богородиці».

Окрім того, що все життя Данило Георгійович був художником и писав картини, він обіймав ще такі вагомі посади: декоратор Київського театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка; художник та головний художник драматичних театрів у містах Росії та України; головний художник Черкаського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Остання професія була закріплена за Нарбутом до його виходу на пенсію.

Велике значення в історії України, зокрема Черкас, маюсь ще такі роботі Нарбута, як оформлення багатьох десятків вистав української театральної класики, саме його декорації к п’єсам вітчизняної та зарубіжної драматургії були найкращі.

 

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9