Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського художника Анатолія Базилевича

Цього дня 1926 року народився український художник, заслужений діяч мистецтв УРСР (1969), народний художник України (1993) Анатолій Базилевич.
У 1947 році вступив до Харківського художнього інституту. Його педагогами були такі українські художники як Г. А. Бондаренко, Й. А. Дайц, А. Й. Страхов. Дипломною роботою були ілюстрації до «Буковинської повісті» І. Муратова. Перша книжка, оформлена А. Базилевичем, вийшла у 1951 році в Харківському книжково-газетному видавництві. Це були «Байки» Г. Брежньова. Наступного року з'явилися його ілюстрації до «Байок» І. Крилова, що вийшли друком у київському видавництві «Молодь».
З 1953 року, закінчивши інститут, переїхав до Києва, співпрацював із видавництвами «Молодь», «Веселка», «Дніпро», «Мистецтво», «Радянський письменник», «Радянська школа» (усі – Київ), «Прапор» (Харків), з естампним цехом Комбінату монументально-декоративного мистецтва та редакцією діафільмів «Укркінохроніки».
Від 1956 року брав участь у всесоюзних, республіканських і міжнародних виставках. Персональні виставки відбулися в Києві 1961 та 1996 року. У 1956 році А. Д. Базилевича прийняли до Спілки художників.
За ілюстрації до «Енеїди» Івана Котляревського видавництва «Дніпро» (Київ, 1969 рік), отримав звання «Заслужений діяч мистецтв УРСР».
Митець працював у галузі книжкової та станкової графіки, монументального живопису.
Він є автором ілюстрацій до творів Тараса Шевченка: «Причинна», «Катерина», «Перебендя», «Відьма», «Єретик», «Гайдамаки» (всі кольорові, олія, 1961), станкового твору «Зустріч з сестрою» (м'який лак, 1963), малюнків для поштових листівок з українськими народними піснями на слова Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Од села до села», «У гаю, гаю», «Ой гоп, гопака» (всі – туш, перо, акварель, 1961), «Перебендя старий, сліпий», «Якби мені черевички» (обидві – туш, перо, акварель, 1962).
Анатолій Базилевич брав участь в ілюструванні ювілейного видання «Кобзаря» (Київ, 1964 – ілюстрація до поеми «Тарасова ніч», м'який лак, 1963) та оформив видання «Малий Кобзар» (Київ, 1969). 

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9