Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського історика, бібліотеко- та мовознавця Євгена Наконечного

18 червня 1931 року народився український історик, бібліотеко- та мовознавець, репресований радянською владою Євген Петрович Наконечний.
По закінченні середньої школи у Львові, у січні 1949 року Є. Наконечний був затриманий органами КДБ і безвинно засуджений. Йому присудили вищу міру покарання, яку замінили 25 роками. Ув'язнення проходив у таборах ГУЛАГу на каторжних лісоповальних роботах. Каторжні роботи проводив разом переважно з оунівцями, упівцями, прибалтами, німцями та японськими військовополоненими. У 1955 році начальником КДБ по Львівській області його справу було припинено і звільнено. Проте залишився переслідуваним.
По поверненню із заслання закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка (відділ української філології та мовознавства). Довгий час працював завідувачем відділу україністики Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.
Євген Наконечний – автор публікацій з історії України, бібліотекознавства, історії Львова та українсько-єврейських стосунків періоду Другої світової війни, серед яких «Украдене імя. Чому русини стали українцями», «Шоа у Львові», двотомний список «Українськомовні періодичні видання у фондах Львівської Наукової Бібліотеки» (укладач).
 

 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9