Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День народження українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, письменника Дмитра Яворницького

6 листопада 1855 року народився український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, дійсний член НТШ (1914) і ВУАН (1929) Дмитро Іванович Яворницький.

Закінчив Харківський університет ( 1881), викладав у Московському, Петербурзькому і Катеринославському (Дніпропетровському) університетах, у останньому створив кафедру українознавства.

У 1902–1932 роках був директором краєзнавчого музею в Катеринославі (нині Дніпропетровський національний історичний музей ім. Академіка Д. І. Яворницького) . У 1929 році був обраний академіком Академії наук УРСР.

Восени 1933 року в розпал сталінських репресій Д.І. Яворницького оголосили в українському буржуазному націоналізмі і зняли з посади директора історичного музею. На той момент Д. Яворницькому було вже 78 років, а тому його не заслали на заслання і не розстріляли, але залишили без засобів існування ( позбавили пенсії). В останні роки життя Дмитру Яворницькому допомагали його знайомі та друзі. У 1937 році, ставши доктором суспільних наук, він закінчив свою працю «Історія міста Катеринослава» і приступив до систематизації багатющого фольклорного та етнографічного матеріалу. Цю роботу у серпні 1940 року перервала несподівана смерть письменника. У той самий період Дніпропетровському історичному музею було присвоєно ім'я його першого директора – Д. І. Яворницького.

Дослідник одним з перших звернувся до вивчення історії запорізького козацтва («Історія запорізьких козаків»), видав велику кількість документів. Зібрав великий фольклорний матеріал (СБ «Малоросійські народні пісні, зібрані в 1878–1905 рр..», 1906). Дмитро Яворницький писав також повісті («Наша доля – божа воля», 1901; «За чужий гріх», 1907; «У бурсу! У бурсу! У бурсу!», 1908, і ін), сатиричні оповідання, вірші.

 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9